Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:0

Емполи и Дженоа за пореден път не определиха кой е по-добрият измежду тях

Отборите на Емполи и Дженоа завършиха наравно 0:0 на “Карло Кастелани” в двубоя помежду си от 23-тия кръг на Серия А. Това е четвърто поредно реми в мачовете между двата тима.

Срещата протече равностойно, като и двата отбора имаха възможности за победно попадение, но не успяха да ги оползотворят. В 27-ата минута Стефано Сабели се разписа при корнер на “грифоните”, но беше вдигнат флаг за засада. В 52-рата минута при удар на Николо Камбиаги топката рикошира и се отклони в гредата на вратата на гостите. В 78-ата минута Джед Спенс можеше да зарадва генуезците с гол, след като ударът му с глава преодоля противниковия вратар, но Себастиано Луперто изчисти топката от голлинията. В последните секунди на двубоя се стигна до изгонването на Кони Де Винтер от състава на гостите заради негов втори жълт картон за фал срещу резервата Джакопо Фацини.

Така след осмия си пореден мач без загуба Дженоа остана на 11-ото място в класирането с актив от 29 точки, докато Емполи продължава да бъде на предпоследната 19-а позиция с 18 спечелени пункта.

Снимки: Imago