Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Милан възтържествува в голово зрелище с два обрата

Отборът на Милан записа трудна победа с 3:2 като гост на Фрозиноне в зрелищен мач от 23-тия кръг на Серия "А". “Росонерите” поведоха чрез попадение на Оливие Жиру (17’), но “канарчетата” ги обърнаха благодарение на звездата си Матиас Соуле (24’ - дузпа) и капитана си Лука Мацители (65’). Въпреки това “Дявола” стигна до крайния успех с голове на Матео Габия (72’) и резервата Лука Йович (81’). Тази победа на миланския гранд поразително прилича на предишната му като гост, а именно отново с 3:2 над Удинезе, когато също имаше два пълни обрата в мача.

В четвърти пореден мач Стефано Пиоли излезе с един и същ титулярен състав. Така атаката отново беше водена от Жиру, зад когото играеше Рубен Лофтъс-Чийк, а по двата фланга нападаха Кристиан Пулишич и Рафаел Леао. Домакините пък бяха подредени в 4-3-3 със Соуле, Кайо Жорже и Демба Сек в предни позиции.

Още в първите секунди на мача грешка на Майк Менян доведе до шут на Соуле, при който топката мина над вратата. В 16-ата минута Жиру направи първия пропуск за гостите в двубоя, но още при следващата им атака именно той им даде аванс с удар с глава при центриране на Леао. В следващите минути "канарчетата" се опитаха да възстановят равенството, но първо Менян улови лекия изстрел по земя на Марко Брешианини, а след това изби далечния шут на Сек.

Въпреки това Фрозиноне бързо успя да изравни в 24-тата минута с помощта на дузпа, дошла след игра с ръка на Леао при центриране на Франческо Джели. Соуле се зае с изпълнението от бялата точка и реализира 10-ия си гол през сезона. В 30-ата минута Пулишич се опита да върне аванса на своя тим, но Стефано Турати се справи с неговия шут. Малко преди почивката Турари улови удар с глава на Тижани Райндерс, след което изби топката след рикоширало центриране на Леао.

В първите десетина минути на втората част не се случи нищо интересно освен жълтия картон на Райндерс, заради който той ще пропусне сблъсъка с Наполи в следващия кръг. В 57-ата минута Жорже пробва удар, с който обаче не намери целта. В 63-тата минута Жиру стреля с глава, но го направи неточно. Две минути по-късно Соуле пусна пас в наказателното поле за капитана Мацители, който със своя удар по земя прати топката покрай Менян за пълния обрат в мача.

Радостта на "канарчетата" обаче не продължи дълго, защото още в 72-рата минута се стигна до ново равенство в срещата. Тогава при центриране на Ясин Адли, Жиру с глава свали топката за Габия, който също с глава реализира първото си попадение в Серия "А". Нещо повече, "росонерите" също осъществиха пълен обрат в двубоя, като това стана в 81-вата минута. Тогава домакините допуснаха две грешки в своята защита, от което се възползва появилият се на терена само минута по-рано Йович и нападателят беше точен с удара си от чудесна позиция за победния гол в двубоя.

Така третият в класирането Милан натрупа 49 точки в актива си и е на пет от лидера Интер преди дербито му с втория Ювентус. Фрозиноне запази 14-ата си позиция с 23 пункта.

ФРОЗИНОНЕ - МИЛАН 2:3

0:1 Жиру (17')

1:1 Соуле (24' - дузпа)

2:1 Мацители (65')

2:2 Габия (72')

2:3 Йович (81')

Фрозиноне: Турати, Джели, Околи, Романьоли, Брешианини, Мацители, Баренечеа, Харуи, Соуле, Жорже, Сек

Милан: Менян, Калабрия, Кяер, Габия, Ернандес, Райндерс, Адли, Пулишич, Лофтъс-Чийк, Леао, Жиру