Антов надви Христов в българското дерби в Серия „Б“

Родните национали Петко Христов и Валентин Антов записаха цял мач за своите отбори в българското дерби от 21-вия кръг на Серия „Б“. То завърши с успех с 1:0 за Кремонезе срещу домакините от Специя.

Антов за пореден път стартира като титуляр за „гриджоросите“, като с играта си допринесе за тяхната суха мрежа. За Христов пък това беше първи двубой за „орлетата“ през тази година, след като доскоро имаше здравословни проблеми. Днес той си изкара жълт картон в 90-ата минута заради свое нарушение. Единственото попадение в срещата беше дело на Масимо Кода, който в 54-ата минута със силен шут отблизо отбеляза десетия си шампионатен гол през сезона.

С тази победа Кремонезе се изкачи на третото място в класирането с актив от 38 точки или само на една от втория Комо, който е в зоната за директна промоция в Серия „А“. Специя пък остана на дъното с едва 17 спечелени пункта или на четири от спасителната 15-а позиция, която в момента е заета от Козенца.

В друг мач от кръга българският национал Димо Кръстев остана на пейката на Катандзаро при тежкото поражение на тима с 0:3 като гост на Фералписало.

Снимки: Imago