Кьолн спечели първа победа от доста време, Айнтрахт пък приключи с девет човека на терена

Кьолн победи с 2:0 Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Головете паднаха през втората част, а техни автори станаха Фариде Алиду (69’) и Ян Тилман (80’). Възпитаниците на Дино Топмьолер пък завършиха двубоя с двама човека по-малко, след като Ниелс Нкунку (68’) и Лукас Мело (83’) бяха изгонени.

Първата част премина при повече владение на топката от страна на “орлите”, които обаче не успяваха да достигат до по-опасни положения. За разлика от своите гости домакините пък пропиляха няколко отлични възможности. Още след четвърт час Ян Тилман стреля опасно към десния ъгъл, но не сполучи. Деян Любичич също не успя да се разпише пет минути преди края на първата част, не успявайки да уцели рамката от изгодна позиция в пеналта. Именно той отправи опасен удар и в последната минута от първата част.

Нещата за Айнтрахт се влошиха много само в рамките на десетина минути след почивката, когато Нилс Нкунку остави своите съотборници с човек по-малко, след като получи два жълти картона. Само минутка след това играчите на Кьолн излязоха напред в резултата именно след изпълнение на този фал. Кълбото бе центрирано към Деян Любичич, а неговият удар бе отклонен елегантно от Фариде Алиду в мрежата за 1:0. Домакините удвоиха преднината си десет минути преди края на редовното време, когато се възползваха от грешка в отбраната на гостите, а Ян Тилман се разписа за 2:0. Айнтрахт остана с девет човека на терена три минути по-късно, когато съдията видя нарушение на Мело при изпълнение на корнер и го изгони с втори жълт картон.

За Кьолн това бе първа победа в последните шест двубоя, но ги приближи само на две от първия тим над чертата на изпадащите Унион (Берлин). За Айнтрахт пък това бе първо поражение в последните пет двубоя, като “орлите” продължават да се борят за участие в европейските турнири през следващата година.

Снимки: Gettyimages