Петър Витанов и Пламен Крумов с анализ на Черно море - ЦСКА-София и Левски - Арда

Яник Синер попадна в престижна класация на ATP

Италианецът Яник Синер постигна най-голямата победа в кариерата си, с която се класира за първия си финал в турнирите от Големия шлем.

На полуфиналите на Откритото първенство на Австралия 22-годишният Синер се наложи над десеткратния шампион в Мелбърн Новак Джокович с 6:1, 6:2, 6:7(6), 6:3 за 3 часа и 26 минути. По този начин италианецът нанесе първа загуба в кариерата на Джокович на полуфинален или финален мач на Откритото първенство на Австралия. Последното поражение на сърбина в турнира бе през 2018 година в четвъртия кръг срещу корееца Хьон Чун.

Сензацията е факт! Синер постави Джокович на колене в Австралия

Успехът на Синер срещу Джокович, нареди италианецът в престижна класация.

Синер: Няма да издам тактиката ми срещу Джокович

От създаването на световната ранглиста на ATP през 1973 година само Рафаел Надал е спечелил повече мачове срещу световния №1 в първите си 6 мача срещу тях - 5! Италианецът вече е с 4 победи срещу №1 в класацията на ATP.