Трима защитници на Барселона ще преминат медицински прегледи след мача в Билбао

Трима от защитниците на Барселона ще се подложат на медицински прегледи след снощната загуба на тима с 2:4 след продължения като гост на Атлетик Билбао в четвъртфиналите на Купата на краля, пише “Мундо Депортиво”. Става въпрос за левия бек Алехандро Балде и централните бранители Андреас Кристенсен и Роналд Араухо.

Балде беше заменен още в 23-тата минута, когато Ектор Форт влезе на негово място. Испанският национал има травма в задната част на дясното си бедро и според изданието ще пропусне следващите няколко мача на каталунците, като дори е под въпрос за първия двубой срещу Наполи в Шампионската лига на 21 февруари. Кристенсен, който пропусна предишния мач срещу Бетис (4:2) заради болки в ахилеса, също напусна терена с контузия, което доведе до появата на Пау Кубарси в 70-ата минута. Този път датчанинът има проблеми с прасците. След края на мача пък самият Араухо призна, че от няколко седмици насам има болки в едното коляно, но продължава да играе заради желанието си да помага на отбора.

Както е известно, в момента в лазарета на Барселона на вратарят Марк-Андре тер Стеген, левият бек Маркос Алонсо, халфът Гави и крилото Рафиня.

Снимки: Imago