Само този сезон Барселона вече е допуснал три гола в първата минута

Ранното попадение още в първата минута, което Барселона инкасира при гостуването си на Атлетик Билбао в срещата от четвъртфиналите в Купата на Испания, далеч не е прецедент. Тимът на Чави позволи на баските да поведат след само 36 секунди игра след точния удар на Горка Гурусета.

Статистиката обаче показва, че само в рамките на този сезон каталунците са допуснали още два гола в първата минута - при това още по-рано от този в Билбао. На 8 октомври, при гостуването на Гранада (2:2) в среща от Ла Лига, отбраната на Барса се пропука още в 17-ата секунда, в която се разписа Браян Сарагоса. Месец по-късно - на 11 ноември, в шампионатния мач срещу Алавес (2:1) Барселона се оказа догонващ в 18-ата секунда след попадение на Саму.

“Опта” припомня, че преди това три гола преди изтичането на 60-ата секунда тимът на Барса е бил допуснал общо за последните 18 сезона.