Атлетико устиска победа срещу предпоследния и прекрати черната си серия

Отборът на Атлетико Мадрид постигна трудна победа с 1:0 при визитата си на Гранада в последния мач от 21-вия кръг на Ла Лига. По този начин „дюшекчиите“ сложиха край на негативната си серия от четири загуби в шампионатните си гостувания.

Първата част протече почти без голови положения, като всичко по-интересно се случи след почивката. Мадридчани стартираха вдъхновено второто полувреме и успяха да стигнат до попадение в 54-тата минута, когато Алваро Мората с глава засече центриране на Антоан Гризман. Последва силен натиск на домакините в оставащото време, като в 77-ата минута на Аксел Витсел му се наложи да чисти топката с глава след удар на Гонсало Вийяр след корнер. Десет минути по-късно Гризман можеше да удвои аванса на своя тим, но шутът му от границата на наказателното поле завърши в гредата, а противниковият вратар спаси добавката на Анхел Корея. В добавеното време съдията отказа да даде дузпа за домакините за игра с ръка на Хосе Хименес и така „рохибланкос“ съхраниха крехкия си аванс.

Тази победа качи Атлетико на четвъртата позиция в класирането с актив от 41 точки, колкото има и петият Атлетик Билбао. Гранада остана на предпоследното 19-о място с едва 11 спечелени пункта.

Снимки: Imago