Впечатляващата серия на Саша Илич в Гърция приключи с разгром от АЕК

Шампионът АЕК съкруши с 5:0 като гост Атромитос в среща от 19-ия кръг на гръцкото първенство. "Жълто-черните" решиха нещата в своя полза с три гола до почивката и сложиха край на впечатляващата серия на тима, воден от Саша Илич. Атромитос нямаше загуба в 13 официални мача (10 в Суперлигата и 3 за Купата на Гърция) под ръководството на бившия наставник на ЦСКА - София

Есекиел Понсе даде преднина на АЕК във 2-ата минута, а в 15-ата удвои аванса на гостите. Третото попадение за отбора на Матиас Алмейда отбеляза Александър Кайенс. В 58-ата минута Понсе оформи хеттрика си, а в 66-ата датчанинът Йенс Йонсон приключи наказателната акция в Перистери.

АЕК е трети в класирането с 42 точки, а на върха с по 44 са ПАОК и Панатинайкос. ПАОК разби Волос с 5:1 след два гола на Кирил Десподов, а Панатинайкос нямаше проблеми в домакинството си на Астерас Триполис - 2:0. "Детелините" не можаха да вкарат гол до почивката, но след нея наложиха волята си с попадения на Айтор Канталапиедра в 50-ата миута и Тин Йедвай в 74-ата.

Четвъртият в подреждането Олимпиакос взе важни три точки при визитата си на Арис. Грандът от Пирея победи с 2:1 и дръпна с 8 точки пред тима от Солун. Франсиско Наваро и Родиней от дузпа се разписаха за Олимпиакос до почивката, а в самия край на мача Арис намали с автогол на Куини.