Десподов и ПАОК отново поведоха в Гърция

Кирил Десподов игра 68 минути за ПАОК при убедителната победа с 4:0 над ПАС Янина в гръцката Суперлига. Българският нацонал този път не успя да се разпише или да направи асистенция, но отборът му се реваншира на феновете си за загубата в градското дерби с Арис и отново оглави класирането.

Абдул Рахман Баба изведе ПАОК напред в 29-ата минута, а веднага след почивката Суалихо Мейте покачи на 2:0. Третото попадение във вратата на гостите беше дело на младока Стефанос Цимас в 53-ата минута. В 66-ата пък Даан Риенстра си заби автогол.

ПАОК събра 41 точки, а с толкова е и Панатинайкос, който стигна до драматично 2:2 в дербито на 18-ия кръг срещу шампиона АЕК. "Жълто-черните" откриха чрез Леви Гарсия (24'), но ПАО направи обрат с попадения на Тин Йедвай (31') и Вилиан Арао (66'). Равенството на АЕК донесе  Леви Гарсия от дузпа в добавеното време. По този начин отборът на Матиас Алмейда не успя да изпревари "детелините" и е трети в подреждането с 39 точки.

Олимпиакос прекъсна серията си от 3 мача без победа в първенството с труден успех като гост на Кифисия - 3:2. За домакините до 65-ата минута игра Илиан Илиев. Неговият отбор стопи пасив от два гола и беше близо до пълен обрат, но в крайна сметка претърпя ново поражение и остава на дъното в класирането с 12 точки, колкото има и ПАС Янина.

Илиан Илиев-младши и Кифисиа бяха близо до изненада в Гърция

В останалите неделни мачове Арис разгроми с 4:0 като гост Панетоликос и се утвърди на петото място, а Астерас Триполис надви с 1:0 Волос и заема шестата позиция.