Илиан Илиев и Кифисия не мърдат от дъното

Кифисия не можа да се отлепи от последното място в класирането на гръцката Суперлига. В 19-ия кръг тимът на Илиан Илиев загуби с 1:4 като гост на Ламия и остава на дъното със скромния актив от 12 точки, колкото има и ПАС Янина. Българският национал не беше сред титулярите, но се появи в 81-ата минута на мястото на Джак Ипалибо.

Началото беше оптимистично за Кифисия. Още в 12-ата минута Люик Ландре даде преднина на новака в елита, но до почивката домакините обърнаха нещата в своя полза с попадения на Давид Симон и Рубен Мартинес. Карлитос в 56-ата минута направи резултата 3:1, а последния гол за Ламия отбеляза резервата Флосард Малчи след асистенция на сръбския ветеран Зоран Тошич.

ПАС Янина загуби у дома от Пансерайкос с 0:2 и не можа да направи стъпка в правилната посока, а ОФИ надви с 1:0 Панетоликос и записа първа шампионатна победа от началото на октомври. Отборът от Крит е 10-и в подреждането.