АЕК измъкна дербито с Олимпиакос

АЕК спечели с 2:1 дербито с Олимпиакос от 17-ия кръг на първенството на Гърция. Успехът бе още по-стойностен, защото бе постигнат на терена на "червено-белите" - стадион "Йоргос Караискакис".

АЕК взе преднина от два гола. Първо Леви Гарсия откри резултата в 32-рата минута, а след това в 40-ата Стивън Цубер удвои.

Олимпиакос обаче бързо върна интригата и намали изоставането си в 44-тата минута чрез Йоргос Масурас.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

През втората част домакините натиснаха и дори отбелязаха втори гол, който обаче не бе зачетен, а те имаха и претенции към съдията за неотсъдена дузпа в 74-тата минута.

В крайна сметка АЕК ликува с победата и с актив от 38 точки заема 2-рото място във временното класиране. Олимпиакос вече е 4-ти с 32 точки. Водач е Панатинайкос с 40 точки.