Украинското дуо на Жирона разсипа Севиля

Жирона получи ранен гол, но след това показа офанзивната си мощ и разгроми Севиля с 5:1. Каталунският тим продължава да впечатлява с изявите си в Ла Лига и отново застана на върха в класирането с 52 точки - една повече от актива на Реал Мадрид, който драматично обърна аутсайдера Алмерия от 0:2 до 3:2.

Артьом Довбик наниза хеттрик за 6 минути във вратата на Марко Димитрович и вече има 14 гола от старта на кампанията, като се изравни с Джуд Белингам на върха в листата на стрелците. Едно попадение добави и другият украинец в състава на Мичел - Виктор Циганков, а в края се разписа и ветеранът Кристиан Стуани. За Севиля точен беше Исаак Бернал, който доскоро играеше за дублиращия тим на андалусийци.

Началото не предвещаваше какво ще се случи на Севиля. Гостите подходиха смело в първите минути и дори стигнаха до гол. Левият бек Педроса намери непокрития Ромеро и той прати топката във вратата на Пауло Гасанига. Отговорът на Жирона дойде веднага. След центриране на Савио никой от защитниците на Севиля не успя да блокира Довбик и украинският таран изравни с глава.

Това попадение вдъхна самочувствие на домакините, а публиката на "Монтиливи" подканяше своите да не спират да атакуват. В 15-ата минута перфектна контра на Жирона завърши с нов гол на Довбик. Асистенцията дойде от Кристиан Порту, но преди това Савио преодоля почти целия терен и подаде на своя съотборник. След още 4 минути Ян Коуто намери Довбик, който с плътен шут с левия крак оформи хеттрика си.

Второто полувреме само затвърди впечатлението, че Севиля не може да се противопостави на свежестта и скоростта в действията на домакините. В 56-ата минута резултатът стана 4:1, след като Савио центрира към Циганков, а бившата звезда на Динамо (Киев) с лекота насочи топката в мрежата. Последния пирон в ковчега на гостите заби Стуани. Легендата на Жирона се появи от пейката и в 89-ата минута довърши Севиля след асистенция на Мигел Гутиерес.

Oтборът на Кике Санчес Флорес е в серия от 4 поредни загуби в Ла Лига и заема незавидното 17-о място в класирането, непосредствено над зоната на изпадащите. Севилци имат едва 16 точки, а след няколко дни ги чака тежко гостуване на Атлетико Мадрид на четвъртфиналите за Купата на краля.