Севиля елиминира Хетафе със силна и резултатна игра

Отборът на Севиля победи тима на Хетафе с 3:1 и се класира на 1/4-финалите в турнира за Купата на Краля. Андалусийци стигнаха до успеха след головете на Серхио Рамос (8') и Исак Ромеро (48', 55'), а за домакините се разписа Хайме Мата (23').

Андалусийци започнаха необичайно за себе си от началото на този сезон и успяха да капитализират силната си игра с ранен гол. Още в 8-ата минута Серхио Рамос засече центриране от корнер и изведе гостите напред в резултата.

Момчетата на Кике Санчес Флорес не издържаха дълго и само четвърт час по-късно допуснаха изравняване. Дълго подаване разсече половината на севилци, като Рамос отново попадна под прожекторите, но този път се превърна в антигерой за своите, опитвайки се да пресрещне топката на границата на наказателното поле. Вместо да я избие, той я закачи с глава и я прати право в краката на връхлитащия в наказателното поле Хайме Мата, който застана очи в очи със стража Алберто Флорес и го прехвърли красиво.

Втората част започна аналогично на първата и андалусийци вкараха ранен гол, като точи път се разписаха само три минути след подновяването на играта. Исак Ромеро скочи високо и засече центриране на ръба на вратарското поле, за да прати топката в опразнената врата.

Само седем минути по-късно Ромеро отново се разписа. Лукас Окампос напредна по фланга, където бе затворен от играч в “синьо”, но все пак намери начин да подаде към Джибрил Соу, който набираше скорост, а след това халфът изведе в стрелкова позиция Ромеро. Нападателят отигра още с първото си докосване и даде комфортен аванс на гостуващия тим.

Това съвсем отчая домакините и до края срещата просто се доиграваше. Сега предстои да видим дали отборът на Севиля ще продължи да ознаменува добрите си игри с положителни резултати или ще всичко ще се окаже спорадично избухване в мач от Купата, за да се въне тимът в досегашното си състояние, когато играеше силно, но не побеждаваше.

Снимки: Imago