Марсилия е аут от Купата на Франция

Рен елиминира Марсилия на 1/16-финалите за Купата на Франция. Дербито в този етап на турнира беше решено от дузпи. В редовното време Жоран Верету откри за ОМ, а Мартен Терие изравни. В края на първото полувреме Бенжамен Буриго пропусна от бялата точка за Рен, но това не се оказа фатално.

Въпреки че бяха по-добрият отбор до почивката, домакините първи получиха гол. Защитниците в червено-черно не успяха да изчистят топката след центриране Жонатан Клаус и тя попадна на крака на Верету, който с много майсторски ъгъл я насочи под гредата. В 45-ата минута Рен получи дузпа, но Буриго я пропусна.

В 53-ата минута Буриго се реваншира, като центрира перфектно от корнер, а Мартен се промъкна между няколко бранители на Марсилия и с глава опъна мрежата за 1:1. До края на редовното време никой от съперниците не можа да стигне до победен гол.

При дузпите марсилци изпълняваха първи. По 8 футболисти от двата състава показаха точен мерник, преди Самуел Жиго да нацели напречната греда. След него Махамаду Надига се разписа и прати Рен на осминафиналите, където отборът ще се изправи срещу Сошо.

Снимки: Imago