Два гола на Мбапе осигуриха лесна победа на ПСЖ

Звездата на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе беше в основата на победата с 4:1 над Орлеан на 1/16-финалите за Купата на Франция. Нападателят на парижани отбеляза два от головете във вратата на третодивизонния тим, а освен това асистира за попаденията на Гонсало Рамош и младата надежда Сени Маюлу, за когото това беше дебютен гол с екипа на френския гранд.

Луис Енрике не подцени съперника и заложи на голяма част от основните си футболисти Мбапе действаше като ляво крило, отдясно стартира Марко Асенсио, а двойка нападатели бяха Рамош и Рандал Коло Муани. В средата на терена започнаха Витиня и Фабиан Руис, а на вратата застана ветеранът Кейлор Навас.

Асенсио стреля опасно от пряк свободен удар в началото, но вратарят на домакините Оеун-Сесар Матимбу изби в корнер. В 16-ата минута Коло Муани комбинира с Мбапе, който се ориентира бързо в наказателното поле и прати топката в мрежата. Футболистите на Орлеан опитаха няколко интересни контри и използваха всяка възможност да шутират към вратата на Навас

След час игра бранител на домакините докосна топката с ръка в наказателното поле и ПСЖ получи дузпа. Зад топката застана Мбапе, който без проблеми удвои преднината на своя отбор. В 72-ата минута Мбапе центрира перфектно към връхлитащия Гонсало Рамош и португалецът се разписа с глава.

17-годишният Маюлу се появи на мястото на Фабиан Руис в 81-ата минута, а братът на Килиан Мбапе - Итън, влезе вместо Лукас Бералдо. Малко преди последния съдийски сигнал Никол Сен Руф върна едно попадение след центриране от корнер и зарадва феновете на Орлеан. До края остана време Килиан Мбапе да подаде на Маюлу и той елегантно да прехвърли стража на домакините за финалното 4:1.