Монако продължава за Купата на Франция, Нант отпадна

Монако не допусна изненада на 1/16-финалите за Купата на Франция "Монегаските" победиха с 3:1 като гост втородивизионния Роде и се класираха за следващия кръг. Висам Бен Йедер реализира хеттрик за тима на Адолф Хютер, който показа завидна ефективност пред противниковата врата.

Бен Йедер откри от дузпа в 10-ата минута, но в средата на първата част домакините изравниха чрез Стоун Мамбо Музалиджома. През втората част нови две попадения на Бен Йедер осигуриха успеха на Монако. Отборът от Княжеството допусна доста положения пред вратата си, но футболистите на Роде направиха редица пропуски.

Аут от надпреварата е Нант. "Канарчетата" отстъпиха на собствения си стадион срещу един от лидерите в Лига 2 Лавал. Гостите се наложиха с 1:0, а единственото попадение отбеляза Малик Чокунте в 60-ата минута. Играчите на Нант отправиха 20 удара към съперниковата врата, но нито един от тях не се превърна в гол.

Два гола на Морган Сансон помогнаха на Ница да надделее с 3:2 при визитата си на Бордо. Брест пък спечели с 2:1 като гост на Трелисак. Напред продължават още Валансиен и Льо Пюй.