Третодивизионен отбор изхвърли носителя на Купата на Франция след драма с 24 дузпи

Актуалният носител на Купата на Франция Тулуза отпадна от турнира още на 1/16-финалите. "Виолетовите" бяха елиминирани от третодивизонния Руан след изключителна драма. В редовното време срещата завърши 3:3, а крайният победител беше определен след изпълнението на цели 24 дузпи.

Омар Безехами даде преднина на Руан в 16-ата минута, но Тулуза набързо направи обрат с попадение на Венсан Сиеро от дузпа и Ян Гбо. В 41-ата минута Хишам Бенкаид пропусна дузпа за Руан, но в самия край на полувремето реферът отсъди още един наказателен удар в полза на домакините и Валентин Сансон го превърна в гол - 2:2.

В 64-ата минута Софиан Бузамуша доближи Руан до крайния успех, но в добавеното време Расмус Николайсен спаси Тулуза. Дузпите се превърнаха в същинска руска рулетка. При първите 22 изпълнения нямаше нито един пропуск. Габриел Суасо от Тулуза обаче не издържа на напрежението и даде шанс на домакините да триумфират. Абделджалил Сахлун показа здрави нерви и класира Руан на 1/8-финалите, където предстои сблъсък с Лион.

Дузпи имаше и в мача между Сошо и Реймс. В редовното време съперниците си размениха по два гола, а по-точен мерник при наказателните удари демонстрираха домакините. В останалите мачове днес Страсбург победи с 3:1 като гост Клермон, Лил се наложи с 1:0 над Расинг Коломб, със същия резултат Льо Авър надви Шатору, а Сен-Прист разгроми с 4:1 Роморантан.