Ливакович провали Фенербахче, Галатасарай се възползва

Лидерът в турското първенство Фенербахче допусна сензационна издънка в домакинството си на Самсунспор. Двубоят в Истанбул завърши 1:1, а в грешник за "фенерите" се превърна вратарят Доминик Ливакович. Хърватският национал сбърка сериозно при гола на гостите в 62-ата минута, а до края съотборниците му не успяха да стигнат до второ попадение.

Преди няколко дни Фенербахче вкара 6 гола на Аданаспор за Купата на Турция, но днес Един Джеко и компания направиха много пропуски. Отборът на Исмаил Картал поведе рано с точен изстрел на Ирфан Кахведжи, а до почивката няколко великолепни намеси на вратаря на Самсунспор Окан Коджук запазиха интригата.

В 62-ата минута Емре Калънч опита да изненада Ливакович от фал в близост до тъчлинията. Халфът на гостите умело завъртя топката, а Ливакович реагира със закъснение и топката премина голлинията. Последва хаотичен натиск на Фенербахче, който не доведе до нищо и "жълто-сините" загубиха две ценни точки.

Галатасарай извлече максимума от грешната стъпка на Фенербахче и се изравни по точки с конкурента си в битката за титлата. Съставът на Окан Бурук постигна впечатляваща победа с 4:1 при гостуването си на Трабзонспор. Над всички беше Уилфред Заха, който отбеляза първите две попадение за "джим бом", а освен това подаде за гола на Каан Айхан. В края на два пъти се разписа и Керем Актюроглу. Разгромното поражение прекъсна добрата серия на Трабзонспор, но отборът от черноморския град остава на трето място в класирането.

В другите два мача днес Сивасспор и Газиантеп направиха 2:2, а Коняспор и Анталияспор също не се победиха - 1:1.

Утре е последният двубой от кръга между Кайзериспор и Истанбулспор.