Галатасарай се измъчи, но продължава да диша във врата на Фенербахче

Галатасарай постигна трудна победа с 2:1 над Кайзериспор в последен мач от 20-ия кръг на турската Суперлига. Дрис Мертенс беше с основна заслуга за успеха. Бившият белгийски национал подаде за първия гол на Виктор Нелсон и сам реализира втория от дузпа в заключителните минути.

В 26-ата минута Мертенс центрира от корнер, Нелсон засече топката с глава и тя влезе в мрежата, след като преди това се отклони от крака на бранител на гостите. В самия край на полувремето Кайзериспор получи дузпа за игра с ръка на Абдулкерим бардакджъ в наказателното поле. Фернандо Муслера обаче отрази удара от бялата точка на Стефан Бахокен.

В 57-ата минута Боа Морте наказа груба грешка в защитата на Галатасарай и възстанови равенството. Последва мощен домакински натиск. Стражът на Кайзериспор Билал Баязит изби опасен удар от фал на Мертенс, а после белгиецът шутира покрай вратата от чиста позиция. Малко преди края на редовното време и домакините спечелиха дузпа, която Мертенс превърна в гол.

Галатасарай има вече 51 точки - две по-малко от водача в класирането Фенербахче. Третият Трабзонспор е далеч назад с 37 точки, следван от Бешикташ с 35. Кайзериспор заема осмата позиция с актив от 29 точки.