Бонучи дебютира с победа за Фенербахче

Фенербахче надви с 1:0 Газиантеп и дръпна с 5 точки пред Галатасарай на върха в класирането на турското първенство. Леонардо Бонучи дебютира за "фенерите", а Един Джеко пропусна дузпа. Победното попадение реализира Ирфан Кахведжи в 81-ата минута.

След като вкара общо 12 гола в мачовете срещу Истанбулспор и Коняспор в предишните два кръга, този път Фенербахче изпита доста трудности при визитата си на един от непретенциозните тимове в шампионата. Бонучи не започна като титуляр, но се появи в 38-ата минута на мястото на получилия контузия Сердар Азис

Преди почивката гол на гостите беше отменен заради засада на Душан Тадич, а Джеко пропиля чисто положение. В 48-ата минута бранител на Газиантеп фаулира Фред в наказателното поле и Фенербахче получи дузпа. Джеко уцели десния страничен стълб и резултатът остана непроменен.

В 81-ата минута Себастиан Шимански центрира от левия фланг към Кахведжи, който с глава осигури трите точки на гостите от Истанбул. Отборът на Исмаил Картал е с мач повече от Галатасарай, който утре ще посрещне Кайзериспор.