Лесна победа увеличи аванса на Селтик пред Рейнджърс

Шампионът на Шотландия Селтик не срещна проблеми при гостуването си на срядняка Дънди и постигна убедителна победа с 3:0. По този начин отборът на Брендън Роджърс увеличи на 5 точки аванса си пред втория в класирането Рейнджърс. "Детелините" обаче са изиграли два мача повече от вечния си съперник.

До почивката Дънди удържа натиск на Селтик, но в началото на второто полувреме Пауло Бернардо успя да изведе гранда от Глазгоу напред. Младият португалец беше точен от малък ъгъл и не без помощта на голяма доза късмет.

В 83-ата минута резервата Мики Джонстън реши всичко в полза на "зелено-белите", а отново той фиксира крайния резултат в добавеното време.

Утре Рейнджърс може отново да се доближи на 2 точки от Селтик, ако победи на "Айброкс" Рос Каунти. Сейнт Джонстън на Димитър Митов пък ще гостува на Ливингстън. С интерес се очаква и дербито на Единбург между Хибърниън и Хартс.