Селтик громи като гост, лесна победа и за Рейнджърс

Грандовете на шотландския футбол Селтик и Рейнджърс стартираха годината с убедителни победи, който запазиха разликата от 8 точки помежду им в полза на "детелините". Отборът на Брендън Роджърс обаче е с два мача повече от големия си съперник.

Селтик разгроми с 3:0 като гост Сейнт Мирън. "Зелено-белите" вкараха два гола до шестата минута, а в края на полувремето Тойоси Олусаня от домакините получи червен картон и след почивката интрига на практика нямаше. Попаденията за Селтик бяха дело на Даизен Маеда, Мат О'Райли и Грег Тейлър.

Рейнджърс бързо си стъпи на краката след поражението в "Олд Фърм Дерби" преди няколко дни. "Сините" от "Айброкс" спечелиха с 3:1 срещу амбициозния Килмарнък, който заема четвърто място в класирането. Домакините нанесоха големия си удар в края на първата част с попадения на Рос МакКозланд (41') и Абдала СИма (45'). Даниъл Армстронг върна един гол от дузпа в 58-ата минута, но скоро след това Тод Кантуел сложи точка на спора.

Третият Хартс затвърди добрата си форма с успех на чужд терен срещу Ливигстън. Победата с 2:1 осигуриха Кенет Варгас и Лоурънс Шенкланд, който пропусна дузпа през първото полувреме. Абърдийн нямаше проблеми с Рос Каунти и се наложи с 3:0 като гост. Точни за "доновете" бяха Джейми МакГрат (24', 30') и Боян Миовски (80'). Срещата между Хибърниън и Мъдъруел завърши наравно - 2:2, а двубоят между Дънди и Сейнт Джонстън беше отложен заради наводнен терен.