ЦСКА удари шампиона Нефтохимик и е на полуфинал за Купата

ЦСКА ще играе на полуфиналите в турнира  Money + Купа България 2024 за мъже.

"Червените" отстраниха шампиона Нефтохимик 2010 в зала "Левски София", поздравявайки се с успех 3:1 (25:21, 23:25, 29:27, 25:23).

Мачът премина през много различни етапи.

Столичани стояха по-добре през по-голямата част от двубоя, а във втория гейм допуснаха обрат, след като водеха със 7 точки.

В третата и четвъртата част на срещата съставът, воден от треньора Александър Попов, се добра до минимален успех, който беше достатъчен за крайната победа срещу бургазлии с 3:1.

Двубоят ЦСКА - Нефтохимик започна напълно равностойно. Равенството се запази до 9:9. Ас на Страхиня Бързакович - 13:10. "Червените" поведоха с 16:12 след сервис в аут на Розалин Пенчев. Ас на Виктор Недялков - 17:19. Великолепно вдигане с една ръка на Владимир Станков даде възможност на Тодор Вълчев да атакува успешно пайп за 21:17. Иван Раич атакува технично и 19:21. Иван Михал атакува успешно в центъра и ЦСКА поведе с 22:19. Тодор Костов атакува в центъра и донесе успеха на "червените" в първата част с 25:21.

Пайп на Розалин Пенчев и 3:3 в началото на втората част. Два поредни аса на Стархиня Бързакович - 6:4. Тодор Костов атакува безкомпромисно в центъра за 10:6 за ЦСКА. Нова атака на Тодор Костов и 11:6. Георги Петров замени Бранимир Грозданов в състава на шампионите. Единична блокада на Тодор Вълчев - 13:7. Блокада на Тодор Костов направи резултата 14:7. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Нова атака в центъра на Тодор Костов - 15:9. Пайп на Тодор Вълчев - 18:14.  Розалин Пенчев атакува по диагонала от зона 4 за 16:18. Блокаут на Розалин Пенчев - 17:18. Розалин Пенчев атакува над блокадата от зона 4 - 18:19. Стеван Симич атакува в центъра и изравни резултата при 20:20. Страхиня Бързакович атакува по блокадата за 22:21. Единична блокада на Георги Петров спря атака на Страхина Бързакович и Нефтохимик поведе с 23:22. Единична блокада на Красимир Георгиев спря атака на Иван Михал и геймбол за шампионите при 24:23. Блокаут на Георги Петров изведе Нефтохимик до успех във втората част с 25:23.

Волейболистите на ЦСКА поведоха със 7:6 в началото на третата част. Александър Симеонов атакува успешно от зона 4 по диагонала за 14:9. Ас на Розалин Пенчев - 11:14. Александър  Попов взе прекъсване за ЦСКА при 14:12. Бранимир Грозданов атакува успешно и възстанови равенството при 15:15. Владимир Станков остави Страхиня Бързакович без блокада и 19:17. Атанас Петров взе прекъсване за бургазлии. Блокада спря атака на Страхиня Бързакович и равенство при 19:19. Ас на Тодор Вълчев и 21:19. Розалин Пенчев атакува мощно и равенство при 22:22. Страхиня Бързакович атакува по блокадата и "червените" стигнаха до геймбол - 24:23. Пайп на Тодор вълчев и равенство при 25:25. Иван Раич атакува на единична блокада от зона 2 и изведе бургазлии до втори геймбол - 26:25.. Страхиня Бързакович изведе "червените" до геймбол при 28:27.  Розалин Пенчев атакува в аут и ЦСКА спечели третата част с 29:27.

Волейболистите на ЦСКА поведоха с 5:3 в началото на четвъртата част. Технична атака на Тодор Вълчев и 9:6. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. ЦСКА поведе с 11:8. Страхиня Бързакович атакува мощно и ЦСКА дръпна с 20:15. Блокаут на Страхиня Бързакович - 21:16. Блокаут на Бранимир Грозданов - 17:21. нова успешна атака на Бранимир Грозданов - 18:21. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Страхиня Бързакович атакува в аут 21:20. Нов мощен сервис на Виктор Недялков и контра на Стеван Симич - 21:21. Блокаут на Страхиня Бързакович и 23:22. Нова този път технична атака на Страхиня Бързакович и мачбол за "червените" - 24:22. Страхотно посрещане на Мартин Божилов даде възможност Стойко Ненечев да забие последната и победна точка в четвъртата част за 25:22 и мача с 3:1 гейма.

Страхиня Бързакович записа 24 точки за победителите.

Тодор Вълчев добави още 19 точки.

За Нефтохимик Разалин Пенчев заби 21 точки, а Бранимир Грозданов добави още 15 точки.

На полуфиналите в събота "армейците" ще играят срещу лидера в класирането в Суперлигата до момента Дея спорт.