Дея се справи с Пирин и е първият полуфиналист в Купата на България

Лидерът в Националната волейболна лига Дея спорт е първият полуфиналист в турнира Money + Купа България 2024.

Бургазлии победиха Пирин (Разлог) с 3:1 ( 25:21, 23:25, 25:21, 25:19) в първия 1/4-финал на надпреварата, която се провежда в столичната зала „Левски София“.

На полуфиналите волейболистите на Дея ще срещнат победителят от двойката ЦСКА – Нефтохимик 2010, които се изправят в двубой помежду им от 14:30 часа.

Бургазлии излязоха за двубоя под ръководството на старши-треньора Франческо Кадеду, който отбеляза първи официален мач в българското първенство на пейката на своя тим.

Двубоят започна равностойно до 4:4. Волейболистите на Пирин поведоха с 6:4. Възпитаниците на Благовест Катранджиев дръпнаха с 11:8. Бургазлии съумяха да изравят резултата при 11:11. Николай Николов и съотборниците му поведоха с 16:12. Георги Братоев и съотборниците му спечелиха първата част с 25:21.

Мариан Наков изведе Пирин напред с 8:5 след мощна така от зона 2. Николай Учиков атакува в аут и Пирин поведе с 5 точки при 10:5. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. единична блокада на Костадин Гаджанов спря атака на Николай Учиков за 12:7. Пирин поведе с 6 точки при 13:7. Единична блокада на Валентин Братоев спря атака на Мариян Наков - 10:13. Волейболистите на Дея успяха да изравнят при 16:16. Технична атака на Мариан Наков и Пирин отново поведе с 18:16. Отлична комбинация Николай Манчев - Костадин Гаджанов - 19:18. Ас на Радослав Попов и 20:18 за Пирин. Единична блокада на Георги Братоев и равенство при 20:20. Единична блокада на Николай Манчев донесе успеха на Пирин във втората част с 25:23.

Лидерите в Националната волейболна лига поведоха убедително с 9:3. Радослав Попов атакува технично за 6:11. Бургазлии дръпнаха със 17:9. Мариян Наков би сервис в аут и Дея дръпна с 19:13. Блокада на Радослав Попов и Пирин намали резултата до 18:21. Блокада върна интригата и Пирин намали до 20:21. Костадин Гаджанов атакува в аут и бургазлии поведоха с 23:20. Благовест Катранджиев взе прекъсване за Пирин. Георги Братоев пусна технично топката в полето на съперника и Дея спечели третата част с 25:21.

Четвъртата част започна напълно равностойно. Равенството се запази до 5:5. Мариан Наков атакува мощно от зона 2 по правата и Пирин поведе със 7:6. Валентин Братоев атакува успешно за 11:9. Единична блокада на Георги Братоев и Дея дръпна с 13:9. Валентин Братоев атакува по блокадата за 16:11. Двойна блокада на Димитър Василев и Николай Николов спря атака на Мариян Наков - 19:12. При 20:12 дебют за Дея направи Тодор Димитров. Единична блокада на Радослав Попов спря атака на Николай Учиков за 15:21. Мариан Наков атакува в аут и бургазлии стигнаха до мачбол при 24:18. Дея спечели четвъртата част с 25:19, а с това спечели и мача с 3:1 гейма.