Всички резултати от шестия ден на Australian Open

Шестият ден на Australian Open предложи на феновете на тениса вълнуващи битки с участието на Яник Синер, Стефанос Циципас, Новак Джокович и Андрей Рубльов.

Джокович загърби проблемите и се върна към убедителните победи - чист успех в три сета над Томас Ечевери за 31-ва поредна победа в Мелбърн.

Този път без проблеми за Джокович

Арина Сабаленка записа впечатляваща победа в третия кръг над Леся Цуренко. Тя не даде и гейм на украинката, като се наложи с 6:0, 6:0 и направи нова крачка към защитата на титлата си.

Сабаленка не даде и гейм на украинка

Яник Синер също продължи успешното си представяне в Мелбърн. Италианецът имаше нужда от по-малко от два часа, за да сломи съпротивата на Себастиан Баес след 6:0, 6:1, 6:3 в своя полза.

Синер не срещна затруднения срещу Баес

Стефанос Циципас и Тейлър Фриц ще се изправят един срещу друг на Australian Open за втори път, след като и двамата се класираха за четвъртия кръг. Гъркът, който води в преките им двубои с 3-1 победи, спечели срещата им в Мелбърн през 2022 година на същия етап на турнира. Фриц обаче стигна до успеха в последния им мач на “Мастърс”-а в Монте Карло през 2023-та.

Рубльов срази изненадващо лесно Корда

Петият в схемата Андрей Рубльов премина изненадващо лесно през американския представител Себастиан Корда и го отстрани след 6:2, 7:6(6), 6:4 за точно 2 часа игра,

Циципас и Фриц си осигуриха среща в четвъртия кръг на Australian Open

Шампионката от US Open Коко Гоф се класира за четвъртия кръг при дамите, след като спечели изцяло американски сблъсък с Алисия Паркс с 6:0, 6:2 за 61 минути.

10-а поредна победа за Коко Гоф в Големия шлем

Джокович срещу Томас Ечевери е насрочен за 10 часа сутринта и се очаква да е най-любопитният сблъсък за деня, тъй като Ноле загуби по един сет в предишните си два мача в Мелбърн.

16-годишната Мира Андреева продължава с блестящото си представяне на Откритото първенство на Австралия по тенис. Руското дете-чудо ще играе във втората седмица на първия за годината турнир от Големия шлем, след като днес направи сензационен обрат и отстрани французойката Диан Пари с 1:6, 6:1, 7:6(5).