Всички резултати от деня на Australian Open

В днешния 17-и януари (сряда) се изиграха първите мачове от втория кръг на Australian Open. Това е фазата на 1/32-финалите, като видяхме общо 32 срещи - 16 при мъжете и още толкова при жените.

И в двете схеми първите двубои трябваше да започнат след 2:00 българско време, но началото на повечето от тях бе забавено заради дъжд. Решение се намери в двойката при жените между Каролина Возняцки от Дания и рускинята Мария Тимофеева, които започнаха срещата си на затворен покрив. Там Тимофеева спечели трудно след обрат с 1:6 6:4 6:1 за 2 часа и 23 минути.

Тимофеева със забележителен обрат срещу бившата шампионка Вожняцки

Към 4:00 започнаха и другите срещи с отложеното начало, като от тях първи завърши двубоят между Онс Жабур от Тунис и Мира Андреева, като рускинята надделя с 6:0 6:2.

16-годишната Мира Андреева шокира №6 в света

Новак Джокович отново трябваше да се потруди сериозно, но постигна 30-а поредна победа на Australian Open.

Отново не беше лесно, но Джокович постигна 30-а поредна победа в Мелбърн

При мъжете в един мачовете с отложено начало световният номер 4 Яник Синер не допусна изненада и повали 161-ия в световната ранглиста Йеспер Де Йонг с 6:2 6:2 6:2 за 1 час и 45 минути.

Синер и Де Минор с убедителни победи в Мелбърн

В друг от мачовете със забавен старт представителят на домакините Алекс Де Минор нямаше проблеми срещу италианеца Матео Арналди и победи с 6:3 6:0 6:3 за малко повече от два астрономически часа.

Рекорден брой поставени при мъжете прескочиха първи кръг на "Шлем"

17-ият поставен Франсис Тиафо отпадна рано-рано от чеха Томас Махач, за когото това е първо класиране за трети кръг на турнир от "Големия шлем".

Тиафо и Монфис отпаднаха от Мелбърн

Стефанос Циципас спечели четирисетов дуел, продължил близо четири часа, срещу Джордан Томпсън, като все пак се класира за третия кръг.

Циципас с нова драматична победа в Мелбърн

При дамите се случи една изненада, като представителката на домакините Сторм Хънтър, която е 180-а в ранглистата на WTA, победи Лаура Зигмунд от Германия, намираща се на цели 102 места пред своята съперничка. Австралийката стигна до успеха след равностойна схватка и 6:4 3:6 6:4 за 2 часа и 22 минути.

Американката Алиша Паркс също преодоля съперничка, която е доста по-напред от нея в ранглистата при жени. Тя направи това срещу канадката Лейла Фернандес, която е 47 позиции пред представителката на САЩ. 82-ата в света Паркс стигна до чиста победа със 7:5 6:4 за 1 час и 44 минути.

Шампионката от миналата година Арина Сабаленка нямаше много проблеми да елиминира Бренда Фрухвиртова за малко повече от един час игра.

Сабаленка не се затрудни срещу 16-годишна чехкиня

В чисто американския сблъсък Коко Гоф не допусна изненада и преодоля Каролин Доулхайд също без да загуби сет, въпреки че се измъчи в първата част, която взе след тайбрек. В крайна сметка Гоф стигна до успеха със 7:6(2) 6:2.

Другата германка в турнира - Тамара Корпач, също преживя тежки моменти и отстъпи с 2:6 2:6 от Барбора Крейчикова от Чехия.

Американската доминация при дамите продължи и в мача между Аманда Анисимова и Надя Подороска от Аржентина. Представителката на САЩ направи истински подвиг, побеждавайки с 6:2 6:3, тъй като преодоля съперничка, която е с цели 377 места пред нея в ранглистата.

По същото време французойката Диян Пари се разправи срещу 22-годишната рускиня Камила Рахимова със 7:5 6:2.