Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:1

Драма в края донесе победата на Саудитска Арабия срещу Оман

Отборът на Саудитска Арабия победи тима на Оман с 2:1 в среща от 1-ия кръг на груповата фаза на турнира за Купата на Азия. Саудитите излязоха на второ място в група “F”, след като по-рано през деня тимът на Тайланд стигна до чиста победа с 2:0 състава на Киргизстан.

“Шейховете” бяха близо до изненадващо поражение след сравнително доброто си представяне на Мондиал 2022 в Катар, след като изостанаха в резултата след само 14 минути игра, когато инкасираха попадение от дузпа. Точен от бялата точка бе Салаах Ал-Яхиаей.

Момчетата на Роберто Манчини изоставаха четвърт час преди края и не се виждаше как ще изравнят, камо ли да осъществят пълен обрат, но в крайна сметка стигнаха до ценен гол в 79-ата минута. След продължително разиграване на топката в половината на съперника топката стигна до резервата Абдулрахман Гареб, който напредна в наказателното поле на Оман, дриблира, преоболя няколко защитника и стреля, за да изравни.

В добавеното време “шейховете” направиха всичко по силите си, за да стигнат до успеха и го сториха по възможно най-драматичния начин с попадение в шестата минута на добавеното време. Али Албулахи вкара гола, а поради грешка в съдийската комуникация цели три минути не можеше да бъде фиксиран крайният резултат.

Следващият мач и на двата отбора е на 21-и януари (неделя). Първо, от 16:30 българско време отборът на Оман ще се изправи срещу лидера Тайланд. Точно три часа по-късно от 19:30 тимът на Саудитска Арабия ще се изправи срещу състава на Киргизстан.

Снимки: Gettyimages