Тайланд стартира с успех над Киргизстан на Купата на Азия

Тайланд започна с победа с 2:0 над Киргизстан участието си на Купата на Азия. Двете попадения бяха дело на Супахай Джайдед (26’, 49’) и паднаха в двете полувремена на двубоя. Футболистите на Масатада Иши бяха по-активния тим в срещата, а символичните гости се опитваха основно да застрашават вратата им с центрирания. Тайландският тим успя да открие резултата още в 14-ата минута след грешка в отбраната на Киргистан, когато бранител заложи топката за изстрел, ударът бе в гредата, но при добавката все пак се стигна до попадение, което се оказа, че е било от засада и бе отменено. Само няколко минути по-късно представителите на централноазиатската страна имаха претенции за дузпа за намеса на тайландски бранител, но те не бяха уважени от съдията.

Атаките на тайландските футболисти все пак изглеждаха много по-опасни и те нацелиха греда преди все пак да стигнат до гола на Супахай Джайдед в средата на полувремето, когато той се възползва от лоша намеса на вратаря. Именно след нова лоша намеса в отбрана се стигна и до удвояване на резултата, отново от Джайдед, в началото на втората част, което в крайна сметка оформи и крайния резултат в двубоя. Киргизстан се опита да вдигне оборотите в търсене на нещо повече от двубоя, но така и не стигнаха до някакви по-сериозни положения до края на срещата. По този начин Тайланд оглави група F на Купата на Азия. По-късно днес ще се изиграе и другата среща от тази група между Саудитска Арабия и Оман.

Снимки: Gettyimages