Бешикташ разгроми отбора на Мартин Минчев, българинът с жълт картон

Намиращият се в криза Бешикташ изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона в турската Суперлига. "Черните орли" разгромиха с 4:0 като гост Ризеспор на Мартин Минчев. Българският нападател се появи в игра през второто полувреме на мястото на Сейфетин Яшар и получи жълт картон в края на двубоя.

Милот Рашица откри резултата още в 4-ата минута, а секунди преди почивката Семих Калъчсой удвои преднината на Бешикташ. 18-годишният нападател беше над всички на терена и през второто полувреме се разписа още веднъж, а след негов пас Дженк Тосун оформи убедителния успех на гранда от Истанбул.

Калъчсой стана първият футболист на Бешкташ през сезона с принос за три гола. "Черните орли" нямат загуба от Ризеспор в 21 поредни мача - 15 победи и 6 равенства.

В класирането "черните орли" заемат 4-о място с 32 точки, но имат мач повече от намиращите се на първите три позиции Фенербахче, Галатасарай и Трабзонспор. Ризеспор допусна първа загуба от началото на ноември и се намира на 6-о място с 29 точки.

В другите срещи днес Истанбул Башакшехир срази Касъмпаша с 3:0, Пендикспор отстъпи на Анталияспор с 0:1, а Аланияспор и Анкарагюджю завършиха наравно - 1:1.