Лион се върна в зоната на изпадащите

Льо Авър се отдалечи на шест точки от зоната на изпадащите от френската Лига 1 след победа с 3:1 над прекия си конкурент Лион в среща от 18-ия кръг. Домакините бяха много улеснение в задачата си да стигнат до трите точки, тъй като завършиха срещата с двама души в повече, а "хлапетата" бяха в намален състав още от 30-ата минута.

Тимът на Льо Авър обаче бе успял да поведе още преди това чрез Готие Лорис, който се разписа в 18-ата минута. Половин час след началото на двубоя Джейк О'Брайън от тима на Лион бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Далер Кузяев. Льо Авър стигна до втори гол след красиво изпълнение на Еманюел Саби в 50-ата минута, но четири по-късно Александър Лаказет върна надеждите на гостите с гол, който се оказа почетният за тях. Крайното 3:1 бе оформено от Кристофер Опери в 62-рата минута след асистенция на Кузяев

Последният интересен момент в мача дойде в 90-ата минута, когато хърватският защитник Дуе Чалета-Цар също получи директен червен картон и остави "хлапетата" с девет души на терена.

С победата Льо Авър събра 22 точки, но остава на 10-о място в класирането. Лион пък прекъсна серията си от три последователни победи и с 16 точки е на 16-о място