Рен нанесе трета загуба на Ница

Рен победи Ница с 2:0 в домакинството си от 18-ия кръг на Лига 1. По този начин възпитаниците на Жулиен Стефан нанесоха третата загуба на състава от Лазурния бряг от началото на сезона и направиха услуга на лидера Пари Сен Жермен, който има шанс да се откъсне още на върха в класирането, ако спечели утре срещу Ланс. Интересното е, че въпросните три поражения на гостите дойдоха в последните 5 мача на тима, който преди това се представяше страхотно през есента.

Рен откри резултата в 30-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Пабло Росарио и реализирана от Бенжамен Буриго.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Вторият гол пък падна в 54-тата минута, когато Арно Калимуендо бе изведен на скорост и останал очи в очи с вратаря хладнокръвно реализира.

Така Ница остава на 2-рото място във временното класиране с 35 точки, но с 5 по-малко от водача ПСЖ, който е и с мач по-малко. Рен пък се изкачи до 10-ото място с 22 точки.