Винисиус е първият футболист с хеттрик до почивката в Ел Класико през този век

Само за едно полувреме крилото на Реал Мадрид Винисиус Жуниор заби хеттрик във вратата на Барселона в спора за Суперкупата на Испания. Бразилецът се нуждаеше от 39 минути, за да вкара три гола на младия Иняки Пеня и стана първият футболистът от началото на XXI век, който реализира хеттрик в Ел Класико още до почивката.

За последно играч на Реал отбеляза три гола срещу Барселона през миналата година, когато Карим Бензема поведе “белите” към разгромен успех с 4:0.

Вини Жуниор вкара първите два гола днес в разстояние на 9 минути и 48 секунди. По-бързо от него две попадения в Ел Класико е реализирал само Гари Линекер с екипа на “блаугранас”. Легендарният английски нападател прониза два пъти вратата на Реал за 4 минути и 48 секунди през сезон 1986/87.

Самият Винисиус не беше вкарвал хеттрик от есента на 2022 година и победата с 6:0 над Леванте.

Снимки: Gettyimages