Льоб с трета етапна победа в рали „Дакар 2024”

9-кратният световен рали шампион Себастиен Льоб спечели третата си етапна победа в тазгодишното издание на рали „Дакар”. Това е и четвърти пореден етап, спечелен от пилот на Продрайв, като Себ спечели четвъртия, шестия, а сега и седмия етапи.

Французинът повтаря състезанието си от миналата година, когато той загуби време в първата половина на надпреварата, а след това започна да печели етапи и се върна в челото.

Ал-Атия: Ще направя всичко възможно, за да помогна на Льоб

Днес Льоб излезе втори в генералното класиране, като атаката му беше подпомогната от техническите проблеми на Матиас Екстрьом (Ауди), който спря по-рано през деня и загуби почти 4 часа. Карлос Сайнц остава начело в рали „Дакар”, но само с 19 минути аванс пред Льоб пет етапа преди финала.

Льоб спечели 48-часовия етап в рали „Дакар”

Втори в днешния 7-и етап завърши бразилецът Лукаш Мораеш (Тойота Газу Рейсинг), на 7:06 минути от Льоб, а трети – съотборникът на французина Насер Ал-Атия, който остана на 9:47 минути от Себ. Сайнц остана едва 4-и за деня, на 10:31 минути от Льоб.