Кинтания най-бърз в петия етап при моторите, Бранч си върна първото място в "Дакар"

Два дена след като даде най-доброто време в третия етап на рали „Дакар“ пилотът на Хонда Пабло Кинтания оглави класирането в края на петия етап на състезанието – 645 километра от Ал-Хофуф до Шубаята. От тези 645 километра едва 118 бяха за време, а останалите 527 бяха преходни.

Кинтания успя да завърши състезателна дистанция за 1:32:53 часа, побеждавайки с 37 секунди съотборника Адриен Ван Беверен. Двукратният победител в „Дакар“, когато състезанието все още се провеждаше в Южна Америка, Тоби Прайс (КТМ) оформи тройката в днешния ден, след като беше с 1:39 минути по-бавен от Кинтания.

Даниел Сандърс (ГАСГАС) и Мейсън Клейн (КОРР) допълниха топ 5 в етапа, а шести, на 3:42 от Кинтания се нареди Рос Бранч (ХЕРО). Това обаче беше достатъчно за боливиеца да си върне първото място в общото класиране, което той загуби вчера.

В него Бранч води с общо време от 19:05:03 часа и аванс от 1:14 минути пред лидера преди днешния етап Хосе Игнасио Флоримо (Хонда). Чилиецът, който спечели четвъртия етап, днес завърши едва 14-ти, на над шест минути зад сънародника си Кинтания. Трети в общото подреждане е Рики Брабек (Хонда), който изостава с 3:47 от Бранч, след като днес завърши непосредствено зад боливиеца, губейки нови шест секунди.

Рали „Дакар“ продължава с шестия етап, който ще се проведе в рамките на два дена и ще бъде с общо дължина от 835 километра за мотоциклетистите. Състезателните километри ще бъдат общо 626 на брой.