Спортинг и Порто мачкат за Купата на Португалия

Грандовете Спортинг (Лисабон) и Порто се класираха с лекота за четвъртфиналите в турнира за Купата на Португалия. "Лъвовете" разгромиха с 4:0 втородивизионния Тондела, а със същия резултат "драконите" сразиха като гост Ещорил.

Спортинг реши всичко в своя полза още в първия четвърт час с две попадения на Педро Гонсалвеш. До почивката Виктор Гьокереш направи резултата класически, а в самото начало на второто полувреме шведският национал беше точен още веднъж.

Порто също нямаше проблеми и отчасти се реваншира на феновете си за загубените точки в градското дерби с Боавища преди няколко дни. Еванилсон изведе отбора на Серджио Консейсао напред в 24-ата минута, а отново той реализира дузпа в 31-ата. В 56-ата минута бразилецът оформи хетрика си. Последното попадение във вратата на Ещорил заби Галено в 76-ата минута.

Днес предстоят още 4 мача от осминафиналите: Маритимо - Униао Лейрия, Жил Висенте - Амаранте, Визела - Арука и дербито Бенфика - Брага. В четвъртък са срещите Санта Клара - Насионал и Витория (Гимараеш) - Пеняфиел.