БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Порто се провали срещу средняци и не успя да доближи върха

Отборът на Порто направи равенство срещу тима на Боавища 1:1 в среща от 16-ия кръг на Лига Португал. Този резултат попречи на момчетата на Сержио Консейсао да се доближат на три точки от лидера Спортинг (Лисабон). Съперникът от своя страна се намира в средата на класирането, но има само пет точки пред отборите от “опасната зона”.

Иначе гостите започнаха добре мача и заслужено поведоха в 23-ата минута, когато Тони Мартинес откри резултата. Твърде скоро обаче се пропукаха и допуснаха изравняване в 28-ата минута, когато Бруно Лоуренсо се разписа.

До края играчите на Порто имаха повече от една дузина възможности да си върнат предимството, но така и не успяха и в крайна сметка трябваше да се задоволят с равенството.