Спортинг си върна лидерската позиция с трудна победа

Спортинг (Лисабон) си върна лидерската позиция в Португалия, след като постигна трудна, но сладка победа в гостуването си на непретенциозния Портимонензе. "Лисабонските лъвове" се наложиха с 2:1 в срещата от 15-ия кръг на Лига Португал.

Виктор Гьокереш откри резултата с дежурния си гол в 59-ата митута. Той засече перфектен пас на Педро Гонсалвеш и отблизо насочи топката във вратата за 0:1.

Десет минути по-късно обаче домакините възстановиха равенството. Гонсало Коща центрира от фаул и Филипе Релваш се разписа с глава.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Спортинг обаче се добра до успеха в 80-ата минута с красив гол на Паулиньо. Той получи пас по земя от Хидемаса Морита и с пета елегантно отклони топката във вратата за крайното 1:2.

Така Спортинг отново се качи на върха в класирането с 37 точки, изпреварвайки Бенфика, който вече е 2-ри с 36 точки, а Порто е на 3-тата позиция с 34 точки. Портимонензе остава точно над чертата на 15-ото място с 15 точки в актива си.