Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Спортинг (Лисабон) прегази Ещорил и дръпна с четири точки на върха в Португалия

Отборът на Спортинг (Лисабон) разгроми с 4:0 тима на Есторил в среща от 16-ия кръг на Лига Португал. Успехът помогна на столичани да дръпнат на върха с 4 точки пред втория Бенфика и с 6 пункта пред третия Порто, които са и с мач по-малко. Ещорил пък се намира в средата на класирането, но има само пет точки пред първия в зоната на изпадащите - Визела.

Домакините от Лисабон свършиха голяма част от работата си още през първата част, когато Маркъс Едуардс се разписа на два пъти - веднъж в 21-ата минута и втори във втората минута на добавеното време.

Съвсем скоро след почивката интригата умря окончателно, когато в 51-ата минута Педро Алваро от гостите си вкараа автогол.

Това мотивира още повече момчетата на Рубен Аморим и те стигнаха до още попадения. Първото падна в 69-ата минута, когато 25-годишният Педро Гонсалвеш оформи разгрома, а в 71-ата Тринкао направи унижението още по-сериозно с пети гол.

Все пак гостите намериха сили да отоговорят поне символично на наказателната акция и вкараха почетен гол в 82-ата минута, когато Касиано върна разликата от четири гола.

Така играчите на Спортинг (Лисабон) стигнаха до трети пореден успех, докато съперниците им от Ещорил приключиха успешния си период от три последователни мача без загуба и усетиха вкуса на поражението за първи път от 3-и декември, когато преклониха глава срещу Брага с 1:3.

Снимка: Sporting CP English// Twitter