Ядосаха Реал Мадрид с избора за съдия на дербито с Атлетико в сряда

Испанската футболна лига изненада Реал Мадрид с избора си за съдия на полуфинала срещу Атлетико Мадрид от турнира за Суперкупата на страната. Наряд за столичното дерби в сряда вечер, което ще се проведе в Саудитска Арабия, получи Хавиер Алберола Рохас.

Това е същият рефер, който ръководи и последния двубой между двата тима през септември, когато тимът на Диего Симеоне спечели с 3:1 у дома. Това е единствената загуба на “белите” от началото на сезона.

В сблъсъка на “Сивитас Метрополитано”, който беше от 6-ия кръг на Ла Лига, се стигна до няколко дискусионни отсъждания. От Реал даже директно се обявиха за ощетени, като клубната им телевизия изтъкна четири ситуации, в които Рохас бил подкрепил Атлетико.

Първата от тях е за нарушение в атака срещу Джуд Белингам секунди преди първия гол на Атлетико, реализиран от Алваро Мората още в четвъртата минута. Следващото оплакване е за незачетеното попадение на Едуардо Камавинга, при който резултатът щеше да стане 2:2 точно преди почивката. Тогава обаче беше маркирана засада на Антонио Рюдигер, който така и не игра с топката при тази ситуация, но секунди преди гола беше в нередовна позиция при центриране в наказателното поле, увличайки със себе си защитник на домакините. Друга спомената спорна ситуация е от добавеното време на първата част, когато Хосе Хименес получи жълт, а не червен картон за фал срещу Родриго, като защитникът беше последният в отбраната на своя отбор. Последната от претенциите е за неотсъдена дузпа за “лос бланкос” в 66-ата минута заради игра с ръка на Марио Ермосо.

Матеу Лаос коментира претенциите на Реал Мадрид

От Атлетико също изразиха недоволство от арбитъра, но само за едно положение - за евентуално изгонване на Белингам за грубо нарушение срещу Анхел Корея.

Иначе Хавиер Арберола Рохас е от района на Мадрид. В кариерата си той е ръководил общо осем срещи на Реал, в които тимът е допуснал три поражения срещу четири успеха. Също три загуби има и Атлетико при него, но от 13 мача.

Барса, Реал Мадрид и Атлетико доброволно дариха пари на аутсайдера за Суперкупата на Испания