Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Петев с първа загуба в Румъния

Отборът на Университатя (Крайова), воден от българския треньор Ивайло Петев, претърпя поражение с 1:2 от тима на Херманщат в среща от 19-ия кръг на румънската Суперлига. Това бе първа загуба за 48-годишния специалист начело на състава от южна Румъния, като до този момент той имаше четири поредни победи.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Поражението попречи Петев и компания да се доближат до лидера в класирането ФКСБ, който този кръг също направи грешна стъпка, правейки равенство 1:1 срещу отбора на ЧФР Клуж.

Иначе тимът на Университатя можеше и да избегне поражението. Домакините от Херманщат поведоха първи в 51-ата минута след гола на Габриел Янку, но веднага след това в 52-ата Александру Митрица изравни. Ново разсейване в 62-ата минута обаче попречи на гостите да си тръгнат с нещо повече от загубата и Александру Ороян вкара втория и победен гол.

Загубата прекъсна една много силна серия на отбора от Крайова, който не познаваше вкуса на поражението от 29-и октомври насам, когато за последно преклони глава пред състава на Рапид (Букурещ). Съперникът от Херманщат от своя страна прекрати неприятната поредица от три последователни шампионатни срещи, в които не можеше да спечели.