Университатя бие наред с Петев и се намеси в битката за титлата

Ивайло Петев прави фурор в Румъния. Воденият от него Университатя (Крайова) записа трета поредна победа под ръководството на българския специалист и показа амбиции да участва сериозно в битката за титлата. Днес "студентите" победи с 1:0 друг от фаворитите - ЧФР Клуж, и го измести от второто място в класирането.

Драматичния успех на Университатя донесе Елвир Колич. Босненският нападател се появи като резерва и в 90-ата минута вкара единствения гол в мача. По този начин отборът от Крайова събра 32 точки, колкото има и ЧФР, но е с по-добри показатели в преките двубои, след като в началото на сезона стигна до 1:1 в Клуж.

Резултатът от дербито на "Йон Облеменко" е добър и за водача в подреждането ФКСБ. "Стелистите" посрещат Оцелул утре и при победа ще се откъснат с 8 точки пред основните си преследвачи.

Първото полувреме беше равностойно и без много положения пред двете врати. След почивката ЧФР Клуж взе инициативата и пропусна няколко добри възможности пред вратата на Лауренциу Попеску. Гредите също помогнаха на два пъти на Университатя. Силен мач за гостите изигра бившият халф на ЦСКА - София Карло Мухар.

Домакините чакаха своя час и той дойде в самия край на редовното време. Защитата на ЧФР Клуж не се справи с центриране от десния фланг, Анте Рогулич подаде на Колич и той стреля безпощадно за крайното 1:0.

В следващия кръг тимът на Петев ще посрещне шампиона Фарул (Констанца).

В друга среща днес Ботошани и Рапид (Букурещ) не успяха да се победят - 0:0. Домакините създадоха повече положения, но не можаха да стигнат до трите точки.