Драма с продължения прати Борусия (М) на 1/4-финал за Купата на Германия

Борусия (Мьонхенгладбах) стана поредният тим, който се класира на 1/4-финал за Купата на Германия. "Жребчетата" спечелиха по изключително драматичен начин сблъсъка си с Волфсбург с 1:0, като победният гол падна в 120-ата минута на продълженията. В редовното време резултатът бе 0:0.

Двата тима се бяха захапали здраво, като всеки от тях имаше своите шансове да отбележи, но въпреки това резултатът се запази непроменен през всички 90 минути на редовното време. Гостите могат повече да съжаляват, тъй като техен гол в 86-ата минута, дело на Тиаго Томаш, не бе зачетен заради засада.

В продълженията попаденията отново не идваха и изглеждаше, че победителят трябва да бъде определен с дузпи. Драмата обаче настъпи в 120-ата минута, когато Куадио Коне успя да порази вратата на "вълците" и да донесе успеха на своя тим.

В друг мач от 1/8-финалите Санкт Паули бе далеч по-убедителен в гостуването си на Хомбург. "Пиратите" се наложиха с категоричното 4:1 и също продължават в следващата фаза.