Германия е на финал на Световното до 17 години след драма с дузпи срещу Аржентина

Отборът на Германия е първият финалист на Световното първенство по футбол до 17 години след победа над Аржентина с дузпи. В полуфинала днес немците се наложиха драматично с 4:2 при изпълнението на 11-метрови удари, след като редовното време завърши 3:3.

На стадион "Манахан" в Суракарта (Индонезия) двубоят премина през редица обрати. Бундестимът поведе в резултата с гол на Парис Брунер в 9-а минута, но "гаучосите" обърнаха до почивката с  две попадения на Агустин Руберто. Германия изравни с втория гол на Брунер в 52-рата минута, а след това поведе с попадение на Макс Мьорщед в 69-а минута.

Натискът на Аржентина даде резултат в седмата минута на даденото от съдията добавено време с третия гол в мача на Руберто.

При дузпите аржентинците направиха два пропуска чрез Мастантуоно и Ечевери, докато за Германия пропусна Фин Йелч.

Така Германия ще играе срещу победителя във втория полуфинал между Франция и Мали, който ще се играе по-късно днес.