Финландия се развихри срещу Северна Ирландия

Националният отбор на Финландия записа убедителен успех с 4:0 като домакин на Северна Ирландия в двубоя помежду им от предпоследния девети кръг на група Н от квалификациите за Евро 2024.

Първото полувреме протече без съществени голови положения, но все пак в 42-рата минута „Суоми“ поведоха в резултата след точно изпълнена дузпа на Йоел Похянпало, отсъдена за нарушение на Айзък Прайс срещу Николай Алхо. През втората част домакините стигнаха до още три попадения. В 48-ата минута Даниел Хааканс направи рейд, след което комбинира с Глен Камара, а накрая стреля, като топката се отклони в близката греда и влезе във вратата. В 73-тата минута Теему Пуки направи двойно подаване с Робърт Тейлър и се разписа с шут от границата на наказателното поле. В 88-ата минута именно 33-годишният нападател асистира на Робин Лод, който със своя гол оформи крайното 4:0.

Така Финландия събра 15 точки и остава на четвъртото място в група Н, но е без шансове за участие на Европейското първенство. За Северна Ирландия няма мърдане от петата позиция заради шестте пункта на тима.

Снимки: Imago