Ранен гол приближи Словения до мечтаното европейско

Словения е все по-близо до класиране на финали на европейко първенство за първи път от 2000 година, след като победи с 1:0 като гост Северна Ирландия в Белфаст. Словенците вече имат 19 точки в Група Н, с колкото е и Дания, с което подобриха предишния си рекорд в европейски квалификации. Адам Гнезда отбеляза единственото попадение още в петата минута, след като бе точен от пряк свободен удар. Задачата на словенците бе улеснена от факта, че още в 58-ата минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Чарлс.

Словения и Дания имат по 19 точки, но все още шансове за класиране има и отборът на Казахстан, който има 15 пункта два кръг преди края .

Снимки: Imago