Долапчиев с хеттрик при резултатен успех на Ботев (Ихтиман) срещу Славия II

Ботев (Ихтиман) победи с 4:3 Славия II в София и утежни положението на "белите" в класирането, пращайки ги сред изпадащите отбори. Това се случи в мач от 17-ия кръг на Югозападната Трета лига. Хеттрик за успеха на Ботев реализира Григор Долапчиев, а четвъртото попадение дойде след автогол на играч от Славия.

Срещата започна равностойно, но Славия откри резултата след грешка в защитата на гостите. До почивката Григор Долапчиев получи отлична топка и преодоля вратаря на "белите", за да възстанови равенството.

През втората част още в 48-ата минута отново "белите" реализираха и бяха напред в резултата, но отново Долапчиев възстанови равенството, след като беше на точното място. Третият гол за домакините дойде след грешка при изнасянето на топката от страна на Ботев в центъра на терена, а дори и вратарят Филип Димитров, който направи няколко отлични спасявания не съумя да предотврати третия гол във вратата си.

Ботев не се отказа и в 75-ата минута отново Долапчиев се разписа, а резултатът стана 3:3. Гостите не се предадоха, а и метеорологичните условия бяха с тях в това второ полувреме, тъй като силният вятър беше с тях. Така в 83-ата минута след центриране от корнер на Богомил Христов играч на домакините отклони топката в собствената си мрежа, а Ботев се поздрави с победата.

Така с актив от 25 точки момчетата на Валери Свиленов и Христо Джоджов заемат 9-ото място, а в събота приемат ЦСКА – София II в Ихтиман. Славия II гостува на един от лидерите в първенството Рилски спортист в Самоков.