Ботев (Ихтиман) загуби две точки в мача с Оборище

Ботев (Ихтиман) завърши 2:2 у дома срещу Оборище (Панагюрище) в двубой от 16-ия кръг на Югозападната Трета лига. Домакините на два пъти излизаха напред в резултата, но противникът съумяваше да стигне до изравнително попадение. Гостите играха около 20-ина минути с човек по-малко.

Ботев стартира отлично двубоя и с попадение на Ивайло Величков откри резултата, а три перфектни центрирания на Мартин Иванов в наказателното поле не намериха продължение от неговите съотборници и резултатът се запази почти до края на полувремето, когато гостите изравниха.

Резултати и класиране след 16-ия кръг на Югозападната Трета лига

В 50-ата минута Григор Долапчиев отново изведе Ботев напред от дузпа, а вратарят Филип Димитров направи няколко спасявания, за да запази резултата. В 90-ата минута, след корнер и отбита топка, футболист на гостите прати топката в мрежата на Ботев (Ихтиман) и хвърли в екстаз съотборниците си, а домакините могат да съжаляват за пропуснатата победа.

За момчетата на Валери Свиленов предстоят два мача идната седмица. Първо в сряда тимът гостува на Чавдар (Етрополе) в отложен мач, а в събота е гост на Славия II. В класирането Ботев (Ихтиман) е на 11-ото място с актив от 22 точки.