Рен излъга Панатинайкос у дома и докосна елиминациите в ЛЕ

Отборът на Рен победи с 3:1 тима на Панатинайкос в мач от 4-ия кръг на група “F” в Лига Европа. С успеха французите събраха 9 точки след четири мача и са много близо до класиране във фазата на директните елиминации.

Домакините откриха резултата още в 9-ата минута чрез Фабиан Ридер. До края на полувремето обаче французите се пропукаха в отбрана и Жанюел Белосиан наруши играта в собственото си наказателно поле и съдията посочи бялата точка, както и показа директен червен картон на Белосиан. Зад топката застана Фотис Йоанидис и върна гърците в мача.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Гостите не се възползваха от численото си преимущество и отборът на Рен стигна до два нови гола с човек по-малко. Първият гол отбеляза Ибрахим Салах в 65-ата минута, а крайният резултат оформи Людовик Блас от дузпа в 70-ата минута.

Снимки: Imago