Рен сложи край на серията от равенства с успех срещу Нант

Рен се наложи с 3:1 над Нант и се изкачи на 6-о място в класирането на Лига 1 с 11 точки. Преди това бретонци бяха в серия от пет поредни равенства. Днес обаче отборът на Бруно Женесио срещна съперник, който създаде твърде малко в предни позиции, и заслужено го победи.

Домакините направиха летящ старт и поведоха още в 6-ата минута с гол от дузпа на Бенжамен Буриго. Нарушението в наказателното поле беше срещу Асиньон, а Буриго с лекота откри от бялата точка.

В самия край на полувремето защитата на Рен сбърка фатално и няколко футболисти на Нант се озоваха срещу Стив Манданда. Педро Киривея прояви хладнокръвие и се разписа за 1:1.

През второто полувреме Рен притисна гостите в тяхната половина. В 73-ата минута резервата Дезире Дуе, който се бе появил на терена секунди по-рано, получи пас от Адриан Труфер и откри головата си сметка за сезона. В 77-ата Мостафа Мохамед от Нант получи директен червен картон, а в добавеното време Рен получи още една дузпа и Арно Калимуендо безпроблемно реализира.

Загубата остави Нант в близост до зоната на изпадащите. "Канарчетата" имат 8 точки.